Konu: Her Yas Farkl#305 Şeyler Öğretir İnsanlara

Forum: Sizin Paylasimlariniz

Konuyu açan: Rojin

Rojin - 31/1/2010 Saat 15:59

Her Yaþ Farklý Þeyler Öðretir Ýnsanlara

5 * Anne ve babamin birbirlerine bagirmalarinin beni korkuttugunu ogrendim.

7* Mesrubat icerken gulersem ictigimin burnumdan gelecegini ögrendim.

12* Bir seyin degerini anlamanin en iyi yolunun bir sure ondan yoksun kalmak oldugunu ögrendim.

13* Annemle babamin elele tutusmalarinin beni her zaman mutlu ettigini ögrendim.

15* Bazen,hayvanlarin kalbimi insanlardan daha fazla isittigini ogrendim.

18* Ilk genclik yillarimin keder,saskinlik,istirap ve asktan ibaret oldugunu ogrendim.

24* Askin kalbimi kirabilecegini,ama buna deger oldugunu ogrendim.

33* Bir arkadasi kaybetmenin en kestirme yolunun ona odunc para vermek olacagini ogrendim.

36* Onemli olanin, baskalarinin benim icin ne dusundukleri degil,benim kendi hakkimda ne dusundugum oldugunu ogrendim.

38* Esimin beni hala sevdigini,tabakta iki elma kaldiginnda kucugunu almasindan anlayabilecegimi ogrendim.

41* Bir insanin kendine olan guveninin, basarisini buyuk oranda belirledigini ogrendim.

44* Annemin beni gormekten her seferinde sonsuz mutluluk duydugunu ogrendim.

46* alnizca minik bir kart gondererek bile birinin gununu aydinlatabilecegimi ogrendim.

49* Herhangi bir isi, yaptigimdan daha iyi yapmaya calistigimda, o isin yaraticiliga donustugunu ogrendim.

50* Sevgi, evde ogretilmemisse, baska yerde ogrenmenin cok guc olabilecegini ogrendim.

53* Insanlarin, bana, izin verdigim bicimde davrandiklarini ögrendim.

55* Kucuk kararlari aklimla, buyuk kararlari ise kalbimle almam gerektigini ogrendim.

64* Mutlulugun parfum gibi oldugunu, kendime bulastirmadan baskalarina veremiyecegimi ögrendim.

70* Iyi kalpli ve sevecen olmanin, mukemmel olmaktan daha onemli oldugunu ogrendim.

82* Sancilar icinde kivransam bile, baskalarina basagrisi olmamayi ogrendim.

90* Kiminle evlenecegin kararinin, hayatta verilen en onemli karar oldugunu ögrendim.

95* Ogrenmem gereken daha pekcok seyler oldugunu ögrendim.

Bu konunun yazarı : Dostsesi - Stimme der Freundschaft
http://dostsesi.com/forum

Bu sayfanın URL'u:
http://dostsesi.com/forum/modules.php?name=eBoards&file=viewthread&fid=104&tid=1305