Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /www/htdocs/w00c089c/dostsesi.com/forum/includes/mx_system.php on line 22

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/htdocs/w00c089c/dostsesi.com/forum/includes/mx_api.php on line 315

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/htdocs/w00c089c/dostsesi.com/forum/includes/mx_api.php on line 315

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/htdocs/w00c089c/dostsesi.com/forum/includes/mx_api.php on line 1415

Salı, 14. Mayıs 2024 04:16   User Online: 9 

Üye bilginiz

Üye merkeziniz

Özel Messajiniz

Ziyaretçi defteriniz

Üye lerimiz

Forumda çikiş

Forumlar

Genel

Kültür

Atatürk

Türkiye

Bilgilendirme

Spor

Site ve Radyo

Arsiv II Genel

Arsiv Kultur

Resim
Dostluk 5AmberFantazi Resim 5Elde FidanDostluk Resimi 7Deniz BayrakBebek -8Uykusu kacmisDostluk 8KaplanDostluk Resimi 5Sevimli 16Fantazi Resim 9BittiTabiat 4Bebek -4Tatli HanimlarSevimli3Dostluk Resimi 9iki kalp

Portal Menüsü
Bilgiller
Bilgi ekle
Ekart
Pano
Haberler
Takvim
Resimler
Şiir
Fikra
Bizi tavsiye et
Site Anket
Site kural Impressum
Download tavsiyeler
 Link Tavsiyeler
Bize ulaşım

Serbest Genel - Allgemein - Rätsel Sisteme girmen gerek

Aşağı git
« Ön  Diğer »
küçükten büyüğe do;ğru sırala büyükten küçüğe doğru sırala      print
Konuyu açan: Konu: Guven ve Mutluluk Uzerine Dusunceler
Junior Member
Junior Member

Cevaplar: 69
kayıt olmuş: 12/12/2007
Durum: Çevrimdışı
red_folder.gif Yazılış Tarihi: 12/1/2008 Saat 00:16  
Guvenmek ve guvenilmek

Birisine guvenmek nedir?

Bir inanc mi?

Bir baglanma mi?

Bir gercek mi?

Yoksa bir hayal mi?

Bilmiyorum. Belki de tumu.

Bu soruya yanit aramayi bir kenara koyuyorum.

Kendine guvenmek nedir?

Kendine saygi duymak mi?

Bir ic rahatligi mi?

Bir huzur mu?

Kendini begenmislik mi?

Baskasina zulmetmek mi?

Sanirim ilk ucu.

Kendine guvenmek, insanin benligine yonelik en vurucu duygudur. En siddetli, en saglam elektrik yukudur. Hakli ya da haksiz olabilirsiniz. Dogru bildiginiz bir seyi sonuna kadar savunmak, bilmediginizi de acikca beyan etmektir guven duymakÉ

Kendine guvenmek, karmasik bir sorundur.

Sanayi cagi ve otesinin toplumlarinda guven sorunu, insanoglunun yasamla karsi karsiya kaldiginda ayakta kalma ya da yikilip gitme (suruklenme) sorunu haline gelmistir.

Binlerce ayrintiyla icinden cikilmaz hale gelen yasam kosullari, insanlardaki kendine guven duygusunu da torpulemis durumdadir.

Dis dunya ile iliskilerinde zorlanan insanlar, guven duygularini yitirme durumuyla karsilasinca halusinasyonlar yaratmaya yonelmislerdir. Bazi masum yalanlarla kendilerini kandirma, bunun en tipik ornegini olusturmakta. Cevrenizde kendisi hakkinda cok asagilayici duygular, fikirler besleyen insanlara sikca rastlayabilirsiniz.

ÒBen bir ise yaramiyorumÓ fikrini kafalarindan sokup atamazlar. Vahsi kapitalist iliskilerin hukum surdugu yerkure, aslinda onlar icin yasanilacak bir yer olmaktan cikmistir. Eski sakin gunlere ozlem duyma fikri, iste bu duygular sonucunda olusur. Genelde kendine guven duygusunun yok olusuyla ya da azalmasiyla ortaya cikan bu durum, siyasi duzleme muhafazakar, fasizan bazi imgelerle yansir. Duygular duzleminde ise icine kapanma ve her yeni seyden korkma olarak benliklerde yerini bulur.

Kendine guvenmek, yasamin sellerine kapilmamak demektir. Guclukler karsisinda eger irade kuvvetliyse (ki insanlarin yuzde yuzu buna sahiptir ancak kullanmayi bilemezler, zayiflik gosterirler) ayakta kalmak kolaylasirÉ

Yasamda ÒhayirÓ diyebilme cesaretini gostermek gerekir.

Junior Member

Cevaplar: 69
kayıt olmuş: 12/12/2007
Durum: Çevrimdışı
red_folder.gif Yazılış Tarihi: 12/1/2008 Saat 00:19  
Ğ’Hayir bunu istemiyorum.

Hayir bu bicimi begenmedim.

Hayir ben burada kalip direnecegim.

Hayir seni (ya da sizleri) istemiyorum.

Hayir baskasini ezemem, somuremem.

Hayir sana yalakalik yapmiyorum.

Hayir sen haksizsin. Seni desteklemiyorum.

Bunun tersini de yapmak zorundasiniz amaЉ

ВSunu istiyorumЉ

Seni (ya da sizleri) istiyorum.

Bu kitabi yazmak istiyorum. Bu kitabi yazacagim.

Gercege ulasana kadar ugrasacagim, gercegi istiyorum.

Evet haklisin. Seni destekliyorum.

Peki kendine guvenmek mi, guvenilmek mi onemlidir?

Cok kisaca, kendine guvenmek onemlidir, demek istiyorum. Kendine guvenen insan, cevresinde kendisine guvenilmesinin onunu acar.

Insanin kendisine guvenmesi yeterlidir. Digerleri birer sonuc olarak ortaya cikar ve kendine guvenen insanin cabasindan bagimsiz bir bicimde gelisir.

Kendine guvenen birisinin en hoslanmadigi sey, bir baskasina Вbana guvenГ demektir.

Bunu soylemek ona bir sey kazandirmaz, onu tatmin de etmez. Ancak yine de bu ВislemГ bilhassa duygusal iliskilerde sikca yasaniyor.

Her insan fizyolojik olarak esit bicimde (istisnalar kaideyi bozmaz) dunyaya gelir. (Gene istisnalari bir yana birakacak olursak) Her insan zihinsel olarak esit bicimde dunyaya gelir. Onlarin kendilerine guvenlerini etkileyen sey, yasam kosullaridir. Icine dogduklari aile, akrabalar ve arkadaslariyla iliskileri, beslenme durumlari, sagliklari icin yapilan harcama miktari, egitim duzeylerini yukseltme olanaklari

Eger bu etkenleri de esitlemek imkani olsaydi, ortada sorun kalmazdi.

Ancak ne yazik ki, boyle bir olanak henuz yokЉ

Ama birbirine yakin olanaklarla yetismis insanlarin birbirinden cok da farkli olmamasi gerekir. Bu yuzden insanlarin kendilerine guvenlerini yeniden kazanmalarinin onundeki bazi engelleri kaldirmak icin mucadele etmek gerekir. Bu o insanlarin tek baslarina altindan kalkabilecekleri bir sey degilse, topluca yapilmali bu mucadele, el ele vererek, gonul gonule vererekЉ

Yasam aslinda basittir.

Ancak dogru zamanda dogru yerde olmayi gerektirir.

Yukarı git

mxBoard, © 2006 by pragmaMx.org, based on eBoard, XMB and XForum

Giriş

Kullanıcı Adı:

Şifre:

Sprache
Arabirim Dilini Seçin:

Almanca Fransızca Türkçe İngilizce
Son 5 Bilgi
Happy Birthday

Bugün hiçbir kullanıcımızın doğumgünü yok!
Etkinlik Takvimi
Mayıs 2024
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  

Fuarlar
Toplantilar
Konserler
Festivaller
Kültür Sanat
Anma Günleri
Dogum günü
Dini Bayramlar
Özel Günler
Resmi Bayramlar
üye Puani
  1. Rojin: 10 976 Puanlar
  2. asliyok: 4 432 Puanlar
  3. HarmanYeli: 4 396 Puanlar
  4. KizilZora: 2 048 Puanlar
  5. life23: 1 675 Puanlar
  6. gokkiz: 1 657 Puanlar
  7. BirNefes: 1 048 Puanlar
  8. Erasmus: 984 Puanlar
  9. -Pozan-: 785 Puanlar
  10. Siyahinci: 623 Puanlar
Son Şiirler
SAKLI SEVDAM
(7865 okuma)
Hatırlarmısın .!
(10913 okuma)
Mektup......
(11746 okuma)
ANADOLU GARIBI
(11783 okuma)
SALKIMSÖĞÜT
(11571 okuma)
YAŞAMAYA DAİR
(11795 okuma)
SALKIMSÖĞÜT
(11853 okuma)
TOP Download
  1. AntiVir Personal - Free Antivirus
       [Hits: 935 x]
Link ler
  1. VOLKAN KONAK
  2. Yusuf Hayaloglu
  3. Full dizi izle

Bu sitedeki tüm logo ve markalar sahiplerinin malıdır. Diğer detayları Künye bölümünde bulabilirsiniz .

Haberlerimizi RSS kullanarak yayınlayabilirsiniz.

Bu site pragmaMx 0.1.11 tabanlıdır.

Yorumlar yazarların sorumluluğu altındadır,
geri kalan her şey © 2004 - 2024 by Dostsesi - Stimme der Freundschaft