Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /www/htdocs/w00c089c/dostsesi.com/forum/includes/mx_system.php on line 22

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/htdocs/w00c089c/dostsesi.com/forum/includes/mx_api.php on line 315

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/htdocs/w00c089c/dostsesi.com/forum/includes/mx_api.php on line 315

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/htdocs/w00c089c/dostsesi.com/forum/includes/mx_api.php on line 1415

Perşembe, 16. Mayıs 2024 17:34   User Online: 5 

Üye bilginiz

Üye merkeziniz

Özel Messajiniz

Ziyaretçi defteriniz

Üye lerimiz

Forumda çikiş

Forumlar

Genel

Kültür

Atatürk

Türkiye

Bilgilendirme

Spor

Site ve Radyo

Arsiv II Genel

Arsiv Kultur

Resim
Karanfil -2Sevimli4Uykusu kacmisBebek -6Sevimli 3Guen_Batimi.jpgYaseminTabiat 10Sevimli 10Sevimli 7Sen gitinManzara -5Dostluk 5Fantazi Resim 2Sevimli 6Dostluk Resimi EllerKaranfil -1Bayrak3Sevimli 14

Portal Menüsü
Bilgiller
Bilgi ekle
Ekart
Pano
Haberler
Takvim
Resimler
Şiir
Fikra
Bizi tavsiye et
Site Anket
Site kural Impressum
Download tavsiyeler
 Link Tavsiyeler
Bize ulaşım

Serbest Genel - Allgemein - Rätsel Sisteme girmen gerek

Aşağı git
« Ön  Diğer »
küçükten büyüğe do;ğru sırala büyükten küçüğe doğru sırala      print
Konuyu açan: Konu: İTTİFAK ÇÖKTü...
Junior Member
Junior Member

Cevaplar: 18
kayıt olmuş: 6/5/2008
Durum: Çevrimdışı
red_folder.gif Yazılış Tarihi: 7/12/2008 Saat 14:42  
SUSURLUK
Ramazan NARİN
xsusurlukx@hotmail.com

İTTİFAK ÇÖKTü..!

Bandırma MHP’si üzülerek sÖylüyorum ki, açık düştü. Pazartesi ve Salı günkü yazılarımda, basına yansıyan, yansıyan da demeyelim de üflenen haberlerin GERÇEK olmadığı, dünkü M.GÖNENLİOĞLU beyanatıyla ortaya çıktı. Ortaya çıkan bir diğer gerçek ise; MERKEZ SAĞ sÖyleminin de, bir safsata veya hayal olmaktan Öteye gidemeyeceği, iyice belli oldu.

Daha Önce birileri tarafından servis edilen ve yerseniz diye sunulan sayın M. GÖnenlioğlu bence asıl gerçeği açıklamış. Teşekkür ederim kendisine ve samimiyetine. Adam MHP li değilim demiş ve MHP adayı falan da değilim. Hatta OLMAM ? Peki neysin ? “ Ben yaparsanız 3 partinin ortak adayı olurum, yapmazsanız zaten ANAP’ın adayıyım.” Doğru kelam etmiş. Bir diğer doğrusu da, Genel Merkezlerin onayı. DP Genel merkezinin bÖyle bir çalışmadan haberi yok !, Anavatanın da yok !. İhtimaldir MHP genel merkezinin de yoktur. Peki bu tezgah ve pazarlama niye oldu, niye bu isim lanse edildi ve MHP den aday olacakların Önü kesildi ? Veya ittifak ve çatı şimdi çÖktüyse, kimse altında kalmadan üste kim çıkacak ? Bu arada, MHP merkez sağ partisi veya liberal parti falan değil, bizzat MERKEZDE bulunan Türk Milliyetçilerinin partisidir.

Ben iki günlük yazımda Özellikle, Anavatan Partisi genel merkez ve ilçe yÖneticilerinin ve Demokrat Parti Genel Merkez ve ilçe yÖneticilerinin, kendi aralarında uyumlu olmadığını bilerek bir şeyler yazdım. İki parti de kendi adayları ile seçime gireceklerini deklare etmişlerdi zaten. Bu iki partimizin, bugün için TABELA partisi olmalarının zaten asıl sebebi bu kavgaları değil mi ? Yıllardır "bir araya geliyoruz-geldik-geleceğiz-birleşiyoruz..." gibi sÖylemlerle tabanlarını canlı tutmaya çalıştılar, ama başarılı olamadılar. Şimdi tabanları ellerinden AKP ye gitti, bu sefer koltuk bulabilir miyizin hesaplarını yapmaya başladılar.

Bandırma DP nin ilçe başkanı Cavit ÇAVUŞOĞLU geçtiğimiz günlerde, AKP yÖneticiliğine tav olup, partisinden AKP ye geçmişti. ANAP İlçe Başkanı Zeynel KOKOLA’da geçecekti, ama olmadı. Pek çok yerde eski ANAP ve DYP liler güçlünün yanında yer alıp, kendi hesaplarını düz tutmanın gayretindeler. Buna AKP çanak tutarken, maalesef MHP de çanak tutuyor. Örneğin, Manyas Anavatan yÖnetiminden istifa eden bir arkadaş, MHP Milletvekilinin taktığı rozetle, MHP ye iltihak ediyor ve aynı gün İL GENEL MECLİS üYELİĞİ Adaylığını açıklıyor. Pazarlık belli… “ Gelirim MHP ye ama biz koltuklara ünvanlara alıştık, hiç olmazsa bir il genel meclis üyeliğini alırım ! ” Milletvekilimizin bu olayda, nerde durduğunu bilmiyorum. Yazıktır….Günahtır…!

MHP KİMLİĞİ VE GETİRİLERİ PAZARLANAMAZ…

Bandırma da da oynanan oyun buydu. Çevre teşkilatlarda da var bu oyun ve belki de tüm Türkiye’de… Ama bu oyun bozulacak ve tutmayacak…BİLİNE ! Bu arada haklı çıkmak gibi bir kaygım da yok. Keşke haklı çıkmasam, lakin MHP nin zararına her vakıa beni üzer. Hele ki KULLANILMIŞ olmak, daha da üzer. MHP, bugünkü konumuyla tek başına AKP’nin de, iktidarın da tek alternatifi konumundadır. AKP den kurtulmak isteyenlerin hepsi sandığa gitse, bakın gÖrün MHP tek başına İKTİDAR olacaktır.

KULLANILMAK….

Cennet mekan rahmetli Başbuğumla, vefatından iki ay Önce gÖrüşme şansım olmuştu. Koray AYDIN’la girdik makamına ve karşısına oturmuştuk. Başbuğum, Susurluk ve Bandırma ile ilgili birtakım sorular sorduktan sonra, bana; -şimdiki gÖrevin ne? demişti. Ben de, o günlerdeki halk arasındaki konuşmalarımın tesirinde kalmış olacağım ki, AKTİF BİR GÖREVİM YOK dedim. Neden dedi ? Ben de izaha çalışırken, 12 eylül Öncesinden girip, 1997 ye kadar geldim ki, bu arada <KULLANILDIK> diye bir kelime çıktı ağzımdan…

Başbuğum, müthiş sinirlendi bu sÖzüme masaya vurarak; “ üLKüCü KULLANILMAZ, üLKüCü KENDİNİ KULLANDIRMAZ, BEN SİZE BÖYLE Mİ ÃƒÆ’Ã¢â‚¬â€œĞRETTİM ? ” Dedi. Haklıydı… Kem kümle izaha çalıştım ama, istemeden üzmüştüm Başbuğumu. Sakinleşince, KULLANILMAK kelimesini geniş bir şekilde, belki de yarım saat açıkladı. Bugünleri gÖrseydi eğer ; genişlemek, globalleşmek, iktidar olmak adına asla MHP ye üye olmaya tenezzül etmemiş, Türk Milliyetçiliği fikriyatına uzak kalmış kişilerin, üst yÖnetime gelmesine, MHP’yi basamak olarak kullanmasına asla izin vermezdi. İzin verilecek veya siyaseten hoş karşılanacak olay, gelen kişilerin Önce MHP ve fikirlerini benimsediklerini sÖylemek olmalıdır. Ama Öyle olmuyor...Adam geliyor ama, MHP ve fikirlerinden bihaber Önce BEN BAŞKAN ADAY ADAYIYIM VEYA MECLİS ADAYIYIM diyor. Bazıları da, MHP Genel Merkezi ve Genel Başkanı Sayın Dr. Devlet BAHÇELİ’ nin seçim stratejisinin, bu olduğunu sÖylüyor. " Ne olursan ol, gene gel..! " Ve MHP org sitesine bakmayı Öneriyorlar. Külliyen yanlıştır... Oysa ki ; Sayın Genel Başkanımız ŞAİBESİZ-SEVİLEN-SAYILAN kişilerin aday yapılmasını buyurmaktadır. Şaibesiz sevilen ve sayılan kişiler içerisinde, elbette ki geçmişten bugüne ülkücü olanlar vardır ve olmalı. Olmadığını sÖylemek, kendini inkar ve aşağılık kompleksi olur. Ne demek ? 40 yıllık ülkücü hareket, halen şaibesiz-sevilen-sayılan bir ülkücüsünü ortaya çıkaramamışsa, çıkaramıyorsa yazıktır….günahtır…

Bana ; madem bu oluşuma ve çatı formülüne karşısın, kim sence aday diyorlar ? İsim vermem belki yanlış ama, ilk aklıma gelen birkaç kişiyi anmadan edemeyeceğim. üniversitede hocamız Yılmaz UÇAK olmaz mı ? Dr. Sait BİCO olmaz mı ? Opr. Dr. Halit AYAZ, O. Nuri KALE, hatta Avukat Hüseyin HABİBOĞULLARI olmaz mı ? Gibi pek çok isim aklıma geliyor. Ama siz, bir yıl Öncesinden ısrarla ANAPLIYIM diyen bir kişinin illa arkasına geçmek gibi bir niyetinizi deklare etmişseniz, elbette ki kimse cesaret edipte, aday adayı olamamıştır. Bugünkü İl ve ilçe yÖnetimi, seçim sürecini yürütmekte maalesef şimdiden zaafiyete düşmüşlerdir. Önümüzde, kısa da olsa bir zaman vardır ve bu zaman diliminde MHP Önce kendi içinde, sonra halkımız nazarında temayül yoklamalarını acilen gerçekleştirip, iktidara, BANDIRMA BELEDİYESİNE ekip olarak aday ve alternatif olmalıdır.

Madem ki seçim sath-ı mahalline girdik, Önümüzdeki haftadan itibaren diğer partilerimizdeki ADAYLIK çalışmalarına ve ADAY isimlerine de değineceğim. Bazılarının hoşuna gitse de, gitmese de düşündüklerimizi yazacağız. Neticede hepsi ülkemizin partisi ve adayları da, benim yurdumun insanı…

Junior Member

Asker
Cevaplar: 87
kayıt olmuş: 5/7/2004
red_folder.gif Yazılış Tarihi: 7/12/2008 Saat 16:38  
Az ve öz yazalim

MHP secimde bu yana yapdigi hangisi merum
Basbug Alperslan Türkesin cizgisinde.

Su anki MHP koltuk havasinda saglam mas.

DTP ile ele toklasmalar bayram kutlamalari

AKP ile iltifakta :TC nin ilkelerini yikmakla siyaset.

MHP bitmis kendi siyasi fikri satmis bir parti.

Yarin olmayan bir Parti cünkü kendi özünde cikan bir Parti.
ĞÖrtamin icinde cikan bir olusum hic bir zaman basarili olamaz.

Son secimlerde kendi kalelerini kayip etmis.
Nerde nigde nevsehir erzincan v.s MHP kaleleri.
CHP nin yanis secim propaganda nedenile CHP nin kalelerinde oy aldi.
CHP kale lerinde emanet aldigi oyler de kayip etmisidr cünkü AKP ile iltifak yapmasil ihanet olarek bakiliyor.

Benim MHP tavsiyem kendilerini kapayip AKP katilmalari ve maslerini garantie almasi.

:D

Member

KizilZora
Cevaplar: 337
kayıt olmuş: 9/10/2007
red_folder.gif Yazılış Tarihi: 7/12/2008 Saat 20:59  
Sayin Alparslan Türkesin bir düsüncesine bakalim.

DOKUZ IĞŞIK

MĞÂÂLLĞÂÂYETЇĞÂÂLĞÂÂK

ĞÅ“LKĞÅ“CĞÅ“LĞÅ“K

ĞÂÂLĞÂÂMCĞÂÂLĞÂÂK

AHLAKЇILIK

TOPLUMCULUK

KĞÖYCĞÅ“LĞÅ“K

HĞÅ“RRĞÂÂYETЇĞÂÂLĞÂÂK VE ĞŞAHSĞÂÂYETЇĞÂÂLĞÂÂK

GELĞÂÂĞŞMECĞÂÂLĞÂÂK VE HALKЇILIK

ENDĞÅ“STRĞÂÂCĞÂÂLĞÂÂK VE TEKNĞÂÂKЇĞÂÂLĞÂÂK

Dokuz isik esasları gayet özet olarak bunlardır.

Peki Devlet Bahceli nekadar uyguladi bu fikirleri?
Profiline gir Bu üyenin tüm mesajlarını göster Cevap 2
« Ön  Diğer »        print
Yukarı git

mxBoard, © 2006 by pragmaMx.org, based on eBoard, XMB and XForum

Giriş

Kullanıcı Adı:

Şifre:

Sprache
Arabirim Dilini Seçin:

Almanca Fransızca Türkçe İngilizce
Son 5 Bilgi
Happy Birthday

Bugün hiçbir kullanıcımızın doğumgünü yok!
Etkinlik Takvimi
Mayıs 2024
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  

Fuarlar
Toplantilar
Konserler
Festivaller
Kültür Sanat
Anma Günleri
Dogum günü
Dini Bayramlar
Özel Günler
Resmi Bayramlar
üye Puani
  1. Rojin: 10 976 Puanlar
  2. asliyok: 4 432 Puanlar
  3. HarmanYeli: 4 396 Puanlar
  4. KizilZora: 2 048 Puanlar
  5. life23: 1 675 Puanlar
  6. gokkiz: 1 657 Puanlar
  7. BirNefes: 1 048 Puanlar
  8. Erasmus: 984 Puanlar
  9. -Pozan-: 785 Puanlar
  10. Siyahinci: 623 Puanlar
Son Şiirler
SAKLI SEVDAM
(7866 okuma)
Hatırlarmısın .!
(10913 okuma)
Mektup......
(11747 okuma)
ANADOLU GARIBI
(11783 okuma)
SALKIMSÖĞÜT
(11572 okuma)
YAŞAMAYA DAİR
(11795 okuma)
SALKIMSÖĞÜT
(11854 okuma)
TOP Download
  1. AntiVir Personal - Free Antivirus
       [Hits: 935 x]
Link ler
  1. VOLKAN KONAK
  2. Yusuf Hayaloglu
  3. Full dizi izle

Bu sitedeki tüm logo ve markalar sahiplerinin malıdır. Diğer detayları Künye bölümünde bulabilirsiniz .

Haberlerimizi RSS kullanarak yayınlayabilirsiniz.

Bu site pragmaMx 0.1.11 tabanlıdır.

Yorumlar yazarların sorumluluğu altındadır,
geri kalan her şey © 2004 - 2024 by Dostsesi - Stimme der Freundschaft