Konu: Birden Fazla Kimlik (nik)...........

Forum: AnketLer

Konuyu açan: HarmanYeli

HarmanYeli - 21/9/2008 Saat 13:49

Kisinin Birden Fazla Kimlik ( nik)Kullanmasinda ki Gerekceleri.........

evet, burada vede bircok alanda karsilasilan farkedilen/edilemeyen kisinin gerek duydugu birden cok kimlik (nik) kullanilmasinda ki gerekceleri siraliyalim mi hep birlikte,

listemizi tamamladiktan sonra konunun tartismasina gecelim mi

_ne kadar gereklidirler
_ne amac icin alinmistir vede kullanilmaktadir
_bu konuda farkedilebilirlikleri (kim/kimdir)
_degisim, kimlikde mi, kisiliktemi olmakta
........................

v.s gibi maddelerin aydinlanmasi adina

ilk madde benden

1- kisi riske etmek istemedigi ortam vede iliskilerinde, soyleyemedikleri adina bu yolu tercih edebilmektedir.

not; ilavelerinizi yapacaginiz zaman bu yaziyi copy/paste yapip sizde ilk maddenin altina "2" diyerek dusuncenizi ilave ederseniz............
tesekkurler, guzellikler.........

Rojin - 21/9/2008 Saat 14:23

Slm kendi adima yazim 2 nci nic kulanma nedenim .Rojin nicki Siteyi temsil eden bir nicktir.

Diger nickime gelince yazilim bana Aittir,Siteyi töbet altinda birakmak amaci icindir...

umut1960 - 22/9/2008 Saat 10:42

öyle bir sorunum olmadığından ben cevaplamasamda olur demekki. :partyon:

BirNefes - 22/9/2008 Saat 13:52

Bende cevaplamiyorum öyle bir sorunum yok :D :egypt: :thumbsup:

HarmanYeli - 22/9/2008 Saat 14:09

anlasilan o ki konu yeterince aciklayici olamamis

arkadaslare bu bir ankettir, kisisellestirilmis (kisiye ozel) cevaplar beklenmiyor burada genel bakis acinizi dusuncelerinizi, yaklasiminizi ogrenmekti amac (olumlu/olumsuz)

kimsenin ozel bir gonderim (kendine dair) yapilmasi istenmemistir, sadece maddeler halinde bu konudaki dusuncenizin yasnsimasi istenmisti

konuda...............yocundurmak yok!

saygilar, guzellikler..................

life23 - 23/9/2008 Saat 11:49

Sayin Harmanyeli

Ankete de önce biraz aciklam yapmam icin anlayisina siginyiorum.

Site lerde görevalan arkadaslar cogu zaman iki nik kulanir.

Bir nikleri site bilindikleri icin kendi ifade etmelerine engel olduugu icin hürce dusunceleri yazip site baglamama amcinla yapilir.

Simdi ankete cevap :-)

2.) özelini realini katmadan ortamda rahat bir sekilde katila bilmesi icin koruma amcli yapilir.

Nik =psyodonum =gizlilik

Saygilar

Siyahinci - 30/10/2008 Saat 16:22

Kimlik belirlidir zate.lakin adi üstünde (nick) kisinin kimligi deil yani kendi özeli deil sahteside deil bu kimi zaman sevdigi bir sözdür kimi zaman kendini iafadelemisidir.

Yoksa nick yerinle kimlik bilgimizle giris yapilmis olsadik bir düsünelim nekadar saglikli olur.

Kimlik ve (nick) birden fazla kimlik olmaz birden fazla (nick) ola bilir buda kisinin kimi zaman o nicklerle düsüncelerini ifade ede bilmsesini sagliyor olmaliki tercihi o yönden olmustur.

Fakat su gerceginde altini cizmden gecemyecem.Kimlk ile sanala girisde yapmak istemem.

HarmanYeli - 9/1/2009 Saat 15:51

benim de artik ikinci bir nikim (kimligim) var

ZaManSiZim

Ya Sizin ikincileriniz ucunculeriniz kimler??

"Az şey bilirsek bir şeyin doğruluğuna emin olabiliriz, bilgi artınca kuşku da artar."

diyen Goethe yi mi dikkate alip susak

HarmanYeli - 9/1/2009 Saat 15:57

ne kadar da "??" gorulmus olsada

cumlelerin sonun da cevap bekleniliyor olan

bir soru yoktur, bilinene, soru uretilmistir((

guzelliklerle.....................

yayla_cicegi - 9/1/2009 Saat 20:36

Birden fazla nick "kullanıcı adı " kullanmanın gerekçeleri:

1- gizlenmek :cool:
2- işletmek :D
3- bulunulan ortama göre nick seçmek ;)

" Mesela bir edebiyat sitesindeki nick ile daha gırgır (!) bir sitedeki nick aynı olmayabilir ;) "

Aklıma ilk gelenler bunlar oldu. Birden fazla nickim var mı? Cevap: var. :D ĞÅ“stelik herkes biliyor. Rojinimden ne kaçar ki ! :)

HarmanYeli - 10/1/2009 Saat 03:49

:)

nabza gore sebet tadinda bir incelikle cevap vermissiniz "bilinene uretilen sorulara"yinede................ kendinizce, tesekkurler

sagolun, varolun, guzelliklerle

yayla_cicegi - 10/1/2009 Saat 12:27

Ben de size teşekkür ederim Harmanyeli .. Kendinizce, bilinene üretilen sorulara teşekkür ve cevap verdiğiniz için yine de... ĞÅ“stelik sizin ki de şerbet tadında ve bir o kadar nabza göre ... Esenlikler dilerim.

HarmanYeli - 10/1/2009 Saat 15:00

:)

bu konuda bir/cok kisiye rahatsizlik/lar vermis olabilme ihtimalini dusunerek konuya cevap beklentim olmadigini ifadelemis olsam da konu odak nokta da kalmaya israrli sanirim ;)

hadi hayirlisi....................

Rojin - 11/1/2009 Saat 16:25

Alıntı:
ĞÅ“stelik herkes biliyor. Rojinimden ne kaçar ki !

Kacamaz yaylam ;) Su var nekdar nick olur ise olsun yaylamin dedigine katiliyorum kisilk aynidir icimizedki cocuk gibi arda bir cocuk olmak adina baska bir ncik kulaniriz.maksat muhabet olsun.Benimde bir kac nickim vardir.ĞÖnemli lan kisiligimiz ve sözümüz ve özümüzdür.Ben sanal diye görmedim hic yaklasimlarda dostlara.nacizane benimde düsüncem budur :k:

Yoksa kimde kac nikc var cok iyi bilirim :D

Bu konunun yazarı : Dostsesi - Stimme der Freundschaft
http://dostsesi.com/forum

Bu sayfanın URL'u:
http://dostsesi.com/forum/modules.php?name=eBoard&file=viewthread&fid=67&tid=984