Thread: ihtiyactir dost

Forum: DostLardan PayLasimLar - Duyurular

Author: Agirabi

Agirabi - 14/9/2008 at 20:21

bu da benim yorumum dostluk yada dost dildeki degil yürektekidir ve diyorum ki Dost, çok zaman yaşlı bir amcanın bastonudur. GÖzleri gÖrmeyenin gÖzleri olan, eli ayağı tutmayanın anası-babası olandır. Bazen Öyle bir gÖvde gÖsterisi yapar ki bu dostlar, mutluluk gÖzyaşlarına boğulmak işten bile değildir…
Kimi zaman sadece onlarla ayakta durabiliriz. Gün gelecek anne-babamızdan da ayrılacağız. Her şeyden olduğu gibi. Ama bizi ayakta tutanlar, her daim yanımızda olacaklar dostumuzdur.
............Sen gerçeği duymak istemez, karşındaki de yalana hazır olduğu müddetçe o birlikteliğin adı hiçbir zaman dostluk olmaz

Rojin - 14/9/2008 at 21:38

Dostluk nedir, tanımlamak mümkünmüdür,
Ortak noktaları paylaşmak anlam taşımazmı dostlukta, sonra dostluk ta bir filin ve aslanın dost olması mümkünmüdür, bu dostlukta denge varmıdır, kedinin güvercinle dostluğu olabilirmi?
bu dostlukta güvercin zarar görmezmi! güvercin bu dosluktan zararlı çıkmazmı?

Bir birine eşit olmayan dostluklar, düşmanlıklar gibi zararlıdır. ĞÖrneğin ateşi kaynatan suyun, ateşle dost olması mümkünmü, kaynayan suyu ateşe dökersen ateş sönmezmi, kül olmazmı,veya ateşi suya tutarsan su buharkaşıp yok olmazmı.

Dosluklar iki türlüdür bir candan dostluklar diğeri güçten " kuvvette" dayanan dostluklar.
Candan dosluklar canını ortaya koyan dostluktur, güce dayalı dostluk ise çıkarcıdır ve dostluklarına asla güvenilmez. Avcının kuşlara yem atması kuvvete dayanan dostluk değilmidir?

Siz olasanız hangi dostluğu tercih edersiniz, candan dostluğumu yoksa, kuvvete dayanan dostluğu

peki, kalbinizdeki dosluk yaklaşımı ile aklınızın dostluk yaklşımı aynımıdır!. ĞŞayet ikisine dostunuz için, candan dosluk için buluştuysa kendinizden, dostluğunuzdan ve dostlarınızdan korkmayınız,
Yolunuz açık olsun...

HarmanYeli - 15/9/2008 at 13:46

"Dostları çoğaltmak, zeka inceliğindendir.

Fudayl"

peki bu soz hangi sinif dostlar icin gecerlidir??

BirNefes - 16/9/2008 at 17:08

kader dedim gül gec dediler hayat dedim deyer ve me dediler insan dedim üc kuruşluk dediler PEKН YA DOSTLUK DEDНM DĞÅ“NYADA TEK GERECEK DEDНLER

KizilZora - 18/9/2008 at 17:55

Нyi dostu olanın aynaya gereksinimi yoktur. Mevlana

This thread come from : Dostsesi - Stimme der Freundschaft
http://dostsesi.com/forum

Url of this website:
http://dostsesi.com/forum/modules.php?name=eBoard&file=viewthread&fid=58&tid=972