Konu: Hayattan Ne Öðendim

Forum: Hayata Dair

Konuyu açan: Heyula

Heyula - 16/9/2010 Saat 23:25

Öðrendim…

Kader sandýðýmýz þeyin yaptýðýmýz seþimlerden ibaret olduðunu öðrendim…

Ýnsanýn kendisini deðiþtirmesi bile ne kadar zorken, karþýmdakini deðiþtirmeye çalýþmamayý, kabul edemediðim yerde çekip gitmeyi öðrendim…

Deðiþtiremeyeceðim þeyleri kabullenmeyi öðrendim…ö

Gerçek bir gelecek için geçmiþi affetmeyi öðrendim…

Aslýnda sadece affetmeyi öðrendim, herþeyden önce kendini affedebilmeyi…

Ýlk aþkýmýn aslýnda çocukluk aþkým olduðunu, her son sandýðým aþkýmýn da aslýnda son aþkým olmadýðýný, insanýn defalarca aþýk olabileceðini öðrendim…

Aþkýn ömrünün kelebek ömrü kadar olduðunu, onun da genellikle pamuk ipliðine baðlý olduðunu öðrendim…

Aþkýn en ýzdýrap vereninin bile aþksýz kalmaktan daha az acýttýðýný öðrendim…

Birini gerçekten sevmenin onu özgür býrakmak olduðunu öðrendim…

Kimseyi sevgiye mahkum etmemeyi öðrendim…
Ne kadar baþarýlý, zengin olursak olalým en büyük baþarýnýn kalpten sevebilmek, en büyük zenginliðin sevdiðin kadar sevilmek olduðunu öðrendim…

Hayatta mucizelerin var olduðunu ama mucizeyi beklerken hayatý ýskalamamak gerektiðini öðrendim…

Annemin nasihatlarýnýn ne kadar doðru olduðunu, gerçekten kaþlarýn küsebileceðini ve bir tel beyaz saçý kopardýðýnýzda 10 tanesinin, diðerinin cenazesine gelebileceðini öðrendim…

Pazartesinin rejime baþlamak için doðru bir gün olmadýðýný öðrendim…

Ýnsanýn en büyük yatýrýmýnýn, kendisini geliþtrimek için ve dost kazanmak için yaptýðý olduðunu öðrendim…

Saðlýklý yaþamak için saðlýðýný kaybetmeyi beklememek gerektiðini öðrendim…

Sürekli ayný þeyleri yapýp farklý sonuçlar beklemenin delilik olduðunu öðrendim…

Tek baþarýsýzlýðýn denememek, hayal kurmamak ve cesaret etmemek olduðunu öðrendim…

Hayatýn küçük oynayamayacak kadar kýsa olduðunu ve büyük hayaller kurmayý öðrendim…

Malzemeleri ve doðru tarifi bilsenizde baþarýnýn tek doðru teþhisinin bitmiþ sonuçlar olduðunu öðrendim…

Hayatta en önemli þeyin aile olduðunu ve bir gün daha fazla anne, baba diyebilmenin dünyalara bedel olduðunu öðrendim…

Hayatta “keþke”lerimi “iyiki” lerle deðiþtirmeyi öðrendim…

Sonunda ölüm olmadýðý sürece, hiçbir þeye çok fazla üzülmemek gerektiðini, en büyük sandýðýmýz acýlarýn bile kalýcý olmadýðýný ve herþeye raðmen hayatýn yaþamaya deðer olduðunu öðrendim…

Siz hayattan neler öðrendiniz?

Sevgiyle kalýn,

[tarihinde dzeltildi 21/9/2010 Saat 22:37 Yazar life23]

Rojin - 18/9/2010 Saat 20:04

Paylasimlariniz icin tskler yureginize saglik...

life23 - 21/9/2010 Saat 22:48

Güzel bir paylasim umarim devami de gelir
:cay: :alkis:

Bu konunun yazarı : Dostsesi - Stimme der Freundschaft
http://dostsesi.com/forum

Bu sayfanın URL'u:
http://dostsesi.com/forum/modules.php?name=eBoard&file=viewthread&fid=46&tid=1295