Konu: Gül, Erbakan'ı affetti 19 Ağustos 2008

Forum: Serbest KÚrsÚ

Konuyu açan: umut1960

umut1960 - 19/8/2008 Saat 14:46

Gül, Erbakan'ı affetti 19 Ağustos 2008

:cool:

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, kapatılan RP'nin eski Genel Başkanı Necmettin Erbakan'ın kalan cezasını kaldırdı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eski Başbakan Necmettin Erbakan’ın sağlık durumunun mahkûmiyetinin devam etmesine izin vermediği gerekçesiyle kalan hapis cezasını kaldırdı.

Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Hastanelerce sürekli hastalıkları belirlenen ve bunlara ilişkin raporları Adlî Tıp Kurumu 3 üncü Adli Tıp İhtisas Kurulu tarafından değerlendirilerek muayenesi yapılan Necmettin Erbakan’ın sağlık durumunun mahkûmiyetinin devam etmesine izin vermediği yolunda anılan Kurulca Rapor düzenlenmesi ve dosyanın Adalet Bakanlığınca 15 Ağustos 2008 tarihinde Cumhurbaşkanlığına intikal ettirilmesi üzerine Sayın Cumhurbaşkanımız, Adli Tıp Raporunda ifade edilen durumun Anayasanın 104 üncü maddesinin ikinci fıkrasının (b) bendinde sÖzü edilen ‘sürekli hastalık’ kapsamında olduğunu dikkate alarak, ilgilinin kalan hapis cezasını, sÖz konusu madde uyarınca kaldırmışlardır” denildi.

HarmanYeli - 19/8/2008 Saat 15:11

ah benim guzel memleketim ah.................

yasatanlar boylesi oldugu surece

yasayacaklarin guzelligine torpudur(((

umut1960 - 20/8/2008 Saat 05:48

Devleti soyarsan af edilirsin ama davleti savunursan hapislerde sürünürsün. bUMUDUR ADALET ANLAYIĞŞINIZ?
Trilyonları cebe indir sonrada af edil. Vicdandan bahsetmeyin artık yeter hepiniz aynısınız.
Erbakandan daha çok hasta olan ağır derecede kanser hastaları var ölecekleri kesin onları neden afetmiyorsunuz onlar devleti soymadığı içinmi?

KizilZora - 20/8/2008 Saat 16:37

Ne diyelim yazik oldu 3 fidana diyorum neden onlar af edilmedi.Neden denizler idam edilir"iken.Yazik"ki ne Yazik

HarmanYeli - 20/8/2008 Saat 16:57

onlar oncelik sirasinin, cepleri doldurmak hatta ve hatta bu yetmez dis bankalara yatirim yapmak oldugunu bilemedilerde ondan(((, ki bu yatirimlarin kendilerini kurtaracak, gerekenleri susturacak, gozleri doyuracak kor edecek ortami yaratan oldugunu bilemediler

bilemediklerimiz eceleimiz olur boynumuza gecirilir, kimimiz olur kimimiz surunuruz boylesi s....refsizlerin dusunceleriyle, onurdur yasanilan bunca sikintiya gogus gerebiliyor olmak ama gorebilen gozlerde bu boyle. guzelliklerle..........kaldiginca

-Pozan- - 21/8/2008 Saat 10:52

Teriazi yine denk deil olmadigi herzaman daimdi.Kizilzorya ve Harmanyelini katiliyorum.Ve tek icimden gecen Adaletiniz bumu.

Siyahinci - 21/8/2008 Saat 11:03

Adaletin kestigi parmak acimazmi diyelim acaba simdi :thumbdown:

umut1960 - 21/8/2008 Saat 14:19

!!!!!!BНR ĞÅ“LKEDE MAHKEMELERНN OLMASI O ĞÅ“LKEDE ADALETНN OLDUАU ANLAMINA GELMEZ.!!!!!!

KizilZora - 25/8/2008 Saat 21:46

Alıntı:
!!!!!!BНR ĞÅ“LKEDE MAHKEMELERНN OLMASI O ĞÅ“LKEDE ADALETНN OLDUАU ANLAMINA GELMEZ.!!!!!!

Dogru söze ne denir sadace :alkis:

Bu konunun yazarı : Dostsesi - Stimme der Freundschaft
http://dostsesi.com/forum

Bu sayfanın URL'u:
http://dostsesi.com/forum/modules.php?name=eBoard&file=viewthread&fid=44&tid=942