Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /www/htdocs/w00c089c/dostsesi.com/forum/includes/mx_system.php on line 22

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/htdocs/w00c089c/dostsesi.com/forum/includes/mx_api.php on line 315

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/htdocs/w00c089c/dostsesi.com/forum/includes/mx_api.php on line 315

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/htdocs/w00c089c/dostsesi.com/forum/includes/mx_api.php on line 1415

Lundi, 20. Mai 2024 23:28   User Online: 12 

Resim
GecesefasiBebek BayrakFantazi Resim 9SensizPembesakayikDostluk Resimi 10Sevimli 9Sevimli 1Sevimli 19Beyaz karanfilKaplanSevimli4Fantazi Resim 10Sevimli3Uykusu kacmisKirmizigulSevimli 13kopek-resimleri4.jpgKus -1Cok Hos

Serbest Genel - Allgemein - Rätsel Vous n'êtes pas connecté

Dernière visite: 20/5/2024 à 21:28

Bas de page
« Sujet précédent  Sujet suivant »
Tri ascendant Tri descendant      print
Auteur: Sujet: SANAL DüNYAMIZ
Invité

Invité
red_folder.gif Posté le 7/2/2008 à 08:35  
Sanal alem...

Yaklaşık 15 yıldır dünyayı kendi büyüsüne katmış sürükleyen bir alem... Kendine ait bir dili, coğrafyası ve sığ derinlikleri olan bir ülke... 7’sinden 70’ine herkesi efsunlayan bir hayat... Hatta bazılarını depresyona,i ntihara kadar sürükleyen, psikiyatri bilimine konu olan, bazılarınca asosyal kişiliğin sebebi, aileleri yıkan bir icat...

Bu icadı yaklaşık 10 senedir evimde barındırıyorum. Bazen beni aldı içine hiç bilmedik diyarlara gÖtürdü, bazen ağlattı, bazen güldürdü. Çok güzel dostluklarım oldu, nice insanlar, nice hayatlar tanıttı bana oturduğum yerde. Kendimle ilgili çok şeyi keşfettim.. şiir yazabileceğimi, sanal alemle düşüncelerimi rahatlıkla ve sıkılmadan sÖyleyebileceğimi Öğrendim.

Sınırlarımın nereye kadar olabileceğini de... İnsanların ne yalanlarla kendilerini tanıttıklarını, aslında düşlerini gerçekmiş gibi anlatarak mutlu olduklarını da... Sanal aşklarda, insani duygularını kaybederek kendi gerçekliklerine verdikleri zararlara şahit oldum. Hele o sohbet kanalındaki kadın niciyle girenlerin uğradıkaları küfürler, bel altı pis espilerle toplumun yozlaşmışlığına çok üzüldüğüm oldu.

Tıpkı tüm teknolojik aletlerde olduğu gibi iki tarafı keskin bıçağı elimizde tuttuk. Hem başkalarını yaraladık, hem kendimiz yaralandık sanalca. Fabrikaların çevreyi kirletip mavi dünyayı kararttığını yaşarken, pembe sanal dünyanın ruhumuzu grileştirdiğini de fark etmeyi reddettik.

Sanalda bulmayı sandığımız hayatın, bilgisayarın başından kalkıp düğmeyi kapattığımızda gerçeklerin içinde yumak yumak düğümlendiğimizi Öğrendik belki de. Bundan sonra da internetsiz bir dünya olmayacak. Çocuklarımız kitap okumayı bırakacak, obez olacak, sokakta, parkta oynayan çocuk sayısı azalacak. Bir dir bir oynayıp, uzun eşekte kahkalarla gülmeyi unutacak. Kendi dünyasını yaratacak çocuklarımız, kendi mutluluklarını. Biz yine ah eski günler diye ağlaşırken, yapay hayatlarda alışveriş yapıp, aşık olup evlenecek sonra da bunlar gerçek miydi diye hayıflanacağız.

Ne yapalım, bindik bir alamete gidiyoruz kıyamete işte...

Sevgiyle

Senden, benden, hepimizden
Junior Member
Junior Member

Inscrit(e) le: 4/1/2008
Statut: Déconnecté(e)
Genre: femme
red_folder.gif Posté le 7/2/2008 à 08:58  
ĞÃ‚Âşe gideceğim için hemen bir cevap yazayım istedim.

sevgili can dostum aslında yaşadığımız dünyada sanal alem değilmi bizim en büyük gafletimiz belkide yaşadığımız ve bizi çevreleyen bu sanal matriksi gerçek sanıp onun büyüsüne kapılıp bu yaşadığımız gerçekliği mutlak sanmak oysa şua- an yaşadığımız ve gerçek sandığımız bu iğrenç gerçeklik bir zaman soyut ve tasavvurdu bizler onu zahir kıldık şimdide mutlak saanıyor onun rengine ve hayaline kapılıp boşuna yanıyoruz. Senin deyiminle ne güzel demiş neşet usta "cahildim dünyanın rengine kandım hayale aldandım boşuna yandım "...gerçek neki onu hiç

sorgulamıyoruz bile ...daha çok sorgulamak dileğiyle sağlık ve sevgiyle kal........
Voir préférences Chercher tous les messages de cet utilisateur Réponse 1
Senior Member
Senior Member

Inscrit(e) le: 6/11/2004
posticons/light.gif Posté le 7/2/2008 à 09:45  
selamlar!!!

gerceklerle dahi oymadigimiz su dunyada..

sanalla gercegi karisdirmamiz....

beynimizin ve ruhumuzun bir oyunu...

köroglu;
tufek icad oldu mertlik bozuldu dedi.
bende teknoloji geldi hayatimiz kolaylasdi ama merdlik bozuldu diyorum.

eskiden emek ve yurek vardi.

sorarim siz kolay olan hangi olguda emek ve yurek var.
azi karar cogu zarar herseyin prensibiyle...

sanalda bilmem gerci sizlerin nlatimiyla biliyorum.

sanal adina bildigim tek yer burasi...

sanal adina bana da yetip artiyor mutevazice...

riyakarlik her yanimizi sarmis mekenlarin sucu yok!!!!

saygim ve sevgim sizlerle :thumbup:

Voir préférences Visiter la page internet de l'utilisateur Chercher tous les messages de cet utilisateur Réponse 2
Member
Member

Inscrit(e) le: 27/1/2008
Genre: femme
red_folder.gif Posté le 7/2/2008 à 20:55  
Sanal alemi, aslinda bizlere sunulmus bir bilgi bankasi olarak degerlendiriyorum,Insanlari tanimak?

Bilgi paylasimi...Somut Dünyada;ki(böyle bir Dünya varmidir?) hayal aleminde,duyamayacagimiz ictenlikle-
tarsilmayan konulari burada tartisa biliyoruz...yaziniza döktügünüz? cirkinliklerde var,katiliyorum!!! kötükük iyilige dayanamaz.
Yürüdügümüz yolun amaci aydinlik olsun,karanliklar isiga dayanamaz...

Kaleminize,yüreginize saglik.
Voir préférences Chercher tous les messages de cet utilisateur Réponse 3
« Sujet précédent  Sujet suivant »        print
Haut de page

mxBoard, © 2006 by pragmaMx.org, based on eBoard, XMB and XForum

Connexion

Pseudo:

Mot de passe:

Sprache
Sélectionnez la langue de l'interface:

Allemand Anglais Français Turc
Happy Birthday

Aujourd'hui pas d'anniversaire!
Calendrier
Mai 2024
  1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Messen
Veranstaltung
Konzerte
Treffen
Sonstige
Ausstellungen
Geburtstage
üye Puani
  1. Rojin: 10 976 Points
  2. asliyok: 4 432 Points
  3. HarmanYeli: 4 396 Points
  4. KizilZora: 2 048 Points
  5. life23: 1 675 Points
  6. gokkiz: 1 657 Points
  7. BirNefes: 1 048 Points
  8. Erasmus: 984 Points
  9. -Pozan-: 785 Points
  10. Siyahinci: 623 Points
Son Şiirler
SAKLI SEVDAM
(7867 okuma)
Hatırlarmısın .!
(10915 okuma)
Mektup......
(11748 okuma)
ANADOLU GARIBI
(11786 okuma)
SALKIMSÖĞÜT
(11574 okuma)
YAŞAMAYA DAİR
(11796 okuma)
SALKIMSÖĞÜT
(11856 okuma)
TOP Download
  1. AntiVir Personal - Free Antivirus
       [Hits: 936 x]
Link ler
  1. VOLKAN KONAK
  2. Yusuf Hayaloglu
  3. Full dizi izle

Tous les logos et les marques présentes sur ce site appartiennent à leurs propriétaires respectifs.
Des détails sur les copyrights et les modules installés peuvent être trouvés Ici.

Vous pouvez syndiquer le contenu de ce site : Flux-RSS/RDF.

Site propulsé par pragmaMx 0.1.11.

Les commentaires, les articles et le contenu sont quand à eux sous la responsabilité de leurs rédacteurs.
© 2004 - 2024 by Dostsesi - Stimme der Freundschaft